نتایج جستجو برای عبارت :

رقابتِ اعظم

روزی مرد کشک سابی نزد شیخ بهائی
رفت و از بیکاری و درماندگی شکوه نمود و از او خواست تا اسم اعظم را به او
بیاموزد، چون شنیده بود کسی که اسم اعظم را بداند درمانده نشود و به تمام
آرزوهایش برسد.شیخ مدتی او
را سر گرداند و بعد به او می‌گوید اسم اعظم از اسرار خلقت است و نباید دست
نااهل بیافتد و ریاضت لازم دارد و برای این کار به او دستور پختن فرنی را
یاد می‌دهد و می‌گوید آن را پخته و بفروشد بصورتی که نه شاگرد بیاورد و نه
دستور پخت را به کسی یاد دهد.م
امام صادق  ع میفرمود بعیسی بن مریم دو حرف داده شد  که با کار میکرد و بموسی چهار حرف و بابراهیم هشت حرف و بنوح پانزده حرف وبادم بیست وپنج حرف داده شد وخدایتعالی تمام این حروفرا برای محمد صلی الله علیه واله جمع فرمود  همانا اسم اعظم خدا هفتاد وسه حرفست وهفتادو دو حرف انبمحمد ص داده شد ویک حرف از او پنهان شد حضرت ابوالحسن عسگری ع میفرماید اسم اعظم خدا هفتاد وسه حرفست اصف یک حرف را داشت وچون بزبان اورد زمین میان او و شهر صبا شکافته شد او تخت بلیقی
دانلود کتاب اکسیر اعظم
مشخصات کتاب: نام کتاب: اکسیر اعظم و طب سنتی نام نویسنده: حکیم محمد اعظم خان چشتی (ناظم جهان) تعداد صفحات چهار جلد: 5122 فرمت کتاب: Pdf نوع خطوط کتاب: چاپی حجم فایل: 17 مگابایت شرحی بر کتاب: اکسیر اعظم چیست و چگونه باید مصرف شود؟ اکسیر هم به معنای کمیاب است و در زمانهای قدیم به ...
دریافت فایل
برای بابا من یک اسمِ درِگوشی انتخاب کردم "شفِ اعظم"!!! از دست شبیخون های بابا به آشپزخونه من هیچ وقت رغبتی برای درست کردن غذا ندارم.
امروز بعد از سه روز که ماه بانو نیست و بقول قدیمی ها اجاق آشپرخونه ما خاموش بوده و من خسته از غذاهای هردمبیل و حاضری طور،تصمیم گرفتم یکمی یانگوم بازی در بیارم،کور خوندید اگر حدس میزنید که شف اعظم حاضر به خوردن عذای من بشه،درواقع دیروز خودش برای خودش غذا درست کرد و منم لب به غذاش نزدم و قرار شد امروز برای خودم غذا ب
صدر اعظم آلمان در سخنرانی در مجلس این کشور بر لزوم باقی ماندن ترکیه در ناتو اشاره کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدر اعظم آلمان در سخنرانی در مجلس این کشور گفت، ترکیه علیرغم اختلافات فزاینده با شریکان خود در ناتو باید عضو این ائتلاف باقی بماند.
ادامه مطلب
لحظاتی دقیق و مفرد که روح فرو می‌ریزد. لحظاتی سخت و یگانه که روح از انسان فرا می‌خیزد و در خدا با خویش روبرو می‌شود. آنگاه آن یگانه، آن هنرمند اعظم، خلّاق بی‌حد، در جان بانگ بر می‌دارد: «ای تا بدینجا آمده! جرأت کن و همچون من باش!»
وه، چنین جرأت‌کردنی! چنین جرأت تا بدینجا آمدن، چنین جرأت تا همچو تو شدن! خلقتی به طول انجامید تا بدینجا رسیدن، خلقتی به طول انجامد تا همچو تو شدن. چنین صبوری‌ها باید به جان خرید، چنین رنج‌ها!
آنگاه پرده‌ای از خلاء
خدا حافظ ای ماه بزرگ خدا و ماه امیر مومنان (ع) ؛ ای ماه ولایت ، ای درگاه ورود بر ماه پیامبر اعظم (ص)؛
خدا حافظ ای دعای یا من ارجوه لکل خیر
و ای ذکر زیبای سبحان الاله الجلیل
خدا حافظ ای ماه استغفار ؛ خدا حافظ ای "ملک داعی" که هر شب تا صبح ندا می دادی و ما را به اطاعت و موانست و مناجات با خدا دعوت می کردی .
کاش شرمنده ندای" این الرجبیون" نگردیده باشم.
یا امیر مومنان(ع) ماه ، ماه شما بود و شما کریمِ کریمانی؛ دست خالی ام ؛اما از نزد کریمی چون شما دست خالی بر
من از خیلی چیز ها لذت می برم  مثلاوقتی در مترو مینشینم و قیافه ی پیرزنی اخمو با رژ لب قرمز یا دختری که جدیدا موهایش را بلوند کرده همراه با اکستنشن مژه یا ناخن های برق انداخته شده ی خانمی با لباس فرم ؛در ذهنم داستان میسازم و اسم پیرزن را اعظم می گذارم اعظم خانوم خانه اش عمارنی در لواسان است و سگ پا کوتاه احمقی به نام لوسی دارد و هرروز برای رفع کمر دردش داخل استخر عمارتش شنا می کند یا آن دختر که در ذهنم اسمش ملیناست و برای قرار با دوست پسر جدیدش ب
خوش بحال کسی که آزاد و بی‌غم است و به احدی بدهکاری ندارد، حتی خودش، حتی غریبه‌ها و آشناهای خیلی خیلی دور. وارد بدهکاری به جهان و موجوداتش نمی‌شوم که بحث را بیخود تئوری و تخیلی نکنم. 
اینجا از یکنفر صحبت میکنم، با حساب خودم از دو نفر. یکعدد هم‌دوره‌ی دانشگاه به نام اعظم که مختصات زمانی مکانی شهری کشوری اقتصادی خانوادگیش به من بسیار نزدیک است. این نه که تصور کنید چنین نزدبکی‌ای فقط موقتی و در مقطع خاصی از زندگی بوده. خیر. از زمان کنکور کارشن
جلسه استیضاح شهردار آب پخش برگزار و حاصل آن ادامه فعالیت مهندس اعظم صمصامی در شهرداری شد.
به گزارش سفیر جنوب؛در این نشست،آقایان فرخ عباسی،بهرنگ عباسی و حسن صمصامی به عنوان موافقان استیضاح و آقایان مصطفی رضایی و عبدالخالق تماری به عنوان مخالفان استیضاح رای دادند.
در ضمن آقایان مصطفی رضایی و عبدالخالق تماری از اعضای شورای شهر در گفتگو با این پایگاه خبری،حمایت قاطع خود از شهردار آب پخش را اعلام کردند.
هدیه های شعبانیه (5)
بسم الله الرحمن الرحیم
قربانی کردن عزیزترین بخش زندگی روزی پسر بچه ای نزد استاد شهر رفت و گفت : " مادرم قصد دارد برای راضی ساختن خدای معبد و به خاطر محبتی که به کاهن معبد دارد، خواهر کوچکم را قربانی کند. لطفا خواهر بی گناهم را نجات دهید استاد سراسیمه به سراغ زن رفت و با حیرت دید که زن دست و پای دختر خردسالش را بسته و در مقابل در معبد قصد دارد با چاقو سر دختر را ببرد. جمعیت زیادی زن بخت برگشته را دوره کرده بودندو کاهن معبد نیز ب
ساکنان ملک اعظم: خاطرات آدم هایی آسمانی که دل از زمین خاکی کنده اند.
ساکنان ملک اعظم : سعید عاکف
معرفی:
ما ساکن زمینیم و چشممان دنبال ماشین وخانه ومدل لبا س ومو وآخرین فیلم و….اینها است اما بعضی ها همه ی دنیای ما مثل یک آدامس است برایشان. کمی می جوند شیرینی اش که تمام شد با بی خیالی دورش می اندازند. اصلاً هم غصه نمی خورند چون ساکن آسمانند. اگر می خواهی مثل آنها آزاده زندگی کنی خاطراتشان را بخوان و فکر کن.
بریده کتاب(۱):
دختر یک آدم طاغوتی بود یک ر
بسم الله

بیماری رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم)رسول
خدا (صلی الله علیه و آله و سلم)پس از مراجعت از سفر حجه الوداع درصدد
تهیه لشکری عظیم برآمد تا روانة روم کند . فرماندهی لشکر مزبور را به اسامه
واگذار کرد و پرچم جنگ را به دست خود به نام اسامه بست و عموم مهاجر و
انصار را مأمور کرد تا تحت فرماندهی اسامه در این جنگ شرکت کنند . اسامه
در آن روز حدود بیست سال بیشتر نداشت و همین موضوع برای برخی از پیرمردان و
کارآزمودگانی که مأمور
به گزارش موعود به نقل ازافکار نیوز؛ یکی از علما می فرمودند: شخصی خدمت یکی از علمای بزرگ آمد و گفت : « آقا اسم اعظم خدا چیست ؟ » عالم بزرگوار او را در نزد خود نگه داشت تا اینکه در یک شب بسیار سرد آن مرد را صدا زد و فرمود : همین الآن به فلان نقطه از بیابان کنار شهر برو ، در آنجا چاهی وجود دارد یک مقدار از آن چاه آب بیاور . 
این بنده خدا به راه افتاد و خود را به آن چاه رسانید و مقداری آب برداشت و برگشت . در مسیر بازگشت ناگهان شیر درنده ای مقابلش ظاهر شد ا
 نیمه شعبان

ای وَلی اعظم مولا صاحب الزّمان،ای منجی ِ عالَم مولا صاحب الزّمان
گل نرگس،صاحب مجلس،همدم و مونس خوش آمدی
حجتُ ا...،یا ولی ا...،بقیة ُ ا...، خوش آمدی

ای وَلی اعظم مولا صاحب الزّمان،ای منجی ِ عالَم مولا صاحب الزّمان
ز قدوم  مبارکت،همه جا گشته گلفشان
شده گلبانگ کائنات،ذکر یا صاحب الزّمان

ای وَلی اعظم مولا صاحب الزّمان،ای منجی  عالَم مولا صاحب الزّمان
هل اتا و نصری مولا صاحبَ الزّمان،تو امام  عصری مولا صاحب الزّمان
همه عالَم
بی اختیار دلم برای اعظم به شدت شکست. همه چیزش از دستش رفت. نمی دانم اگر اطلاعیه ترحیم مادربزرگ خودم را در کانال خبری شهرمان می دیدم این قدر ناراحت می شدم که از دیدن اطلاعیه به رحمت خدا رفتن مادربزرگ اعظم، آشفته شدم!
چند سالی است از دقت ها و شنیده ها و دیده ها و تجربه ها برایم ثابت شده، هیچ آزمایشی برای دختر عفیفه نجیبه خانواده دار و خانواده دوست ایرانی و متعهد و واقف به وظایف شرعی عقلی و فطریش، در دوره آخر الزمان سخت تر از مجرد زیستی نیست. حداقل
در زیر نقشه بزرگ راه و آزاد راه های برخوار را آورده ام . خط آبی رنگ مسیر محور پیامبر اعظم برخوار است که به گفته مسئولین ، برخوار را از بن بست در می آورد . این محور حدود ۲۳ کیلومتر مسیر برخوار (از فلکه انقلاب دولت آباد) را به کاشان و نطنز کم می کند . همچنین مسیر خلوت تر و ایمن تر خواهد بود . امکان دسترسی به روستاهای شمالی برخوار به مرکز شهرستان حدود ۲۹ کیلومتر می شود و همچنین دسترسی مسئولین و مردم به اراضی  و معادن و مزارع شمالی شهرستان سهل خواهد شد
دقایقی پیش خبر رسید اعظم طالقانی از دنیا رفت. او از میراث داران روایتی حاشیه‌ شده از انقلاب بود. روایتی حاشیه شده از اسلام.
تنها پیامبران توانستند قدرت را با دین درآمیزند و منادی حقیقت باشند. پس از آنها، حقیقت همیشه در بازی قدرت بازنده است. قدرت با قدرت فزون طلب می‌شود و لباس حقیقت را از تن بیرون می‌کند. حقیقت در حاشیه می‌نشیند. منزوی می‌ماند، سرنوشتی تراژیک را انتظار می‌کشد. اگرچه شکوهمند. اما قدرت عاری شده از حقیقت، چشم پر می‌کند اما از
با عرض تبریک و شاد باش  عید بزرگ مبعث خدمت تمامی مسلمانان جهان ، پایگاه اینترنتی جناب حجت الاسلام حامد کاشانی را به شما عزیزان معرفی می کنیم.
این پایگاه به جمع آوری و انتشار سخنرانی ها و آثار جناب حجت الاسلام کاشانی در زمینه های مختلف از جمله تاریخ تحلیلی اسلام و سیره اهل بیت سلام الله علیه می پردازد. شنیدن و مطالعه سخنرانی ها و  آثار ایشان را در اوقات فراغت و روزهای در خانه ماندن به شما پیشنهاد می کنیم.
http://www.hkashani.com
برگزیده های این پایگاه،
در خبر هایی که به گوشم رسید دو تا از آنها جالب بود:
صدر اعظم آلمان همان ابتدای کار که کرونا وارد کشورش شد گفت احتمالا هفتاد درصد آلمانی ها کرونا خواهند گرفت!
رئیس جمهور ایتالیا هم حکومت نظامی اعلام کرده است!
شاید به ظاهر خنده دار باشند اما به نظرم بهترین نوع مدیریت است. صدر اعظم آلمان به درستی مردم را ترسانده تا جلوی برون رفتن آنها را بگیرد. همه کارشناسان می گویند تنها راه شکست دادن کرونا ماندن در خانه است ولی نمی دانم بعضی از ماها چرا نمی خواه
غریبه از تو، غریبه با خودم. دور افتاده از تمامِ خود بودنم. توی پیچ ها و مسیر هایی نامربوط و جدید. توی یک رقابتِ ناخواسته کثیف، توی داستانی نانوشته سر برآورده ام و آنجا، با گیاهی معمولی چندان تفاوتی نخواهم داشت. توی این داستانِ "اهمیت نداشتن". یک جور هایی کمرنگ تر از قبل و نامرئی، قدم می زنم با کفش هایم، اگر بفهمی. خالی از حماسه روی خطی صاف، خالی از تمامِ خود بودنم. از یاد بردن خاطرات و آدم دیگری شدن، برایت همه ی اینها کافی نیست؟ کمتر مخاطب شدنت ا
اهرمن ساکن به کنج انزواست
کارگردان گناه و نارواست
آدمی وقتی شود درخوداسیر
برمنیت میشود او ناگزیر
دل اگر کانون اهریمن شود
آدمی فرمان پذیر من شود
او بجزمن را ندارد در نظر
باشد از ما گشتن من برحذر
من اگر ماگشت عشق آید پدید
نیست در ما جای افکار پلید
درمنیت ریشه دارد کار زشت
کی مجال عشق دارد بدسرشت
دردلی گر نور عشق تابیده است
دردرونش باغ گل روئیده است
قلب عاشق فارغ از هرنارواست
قلب عاشق روشن از نور خداست
عشق پیوند خدا با آدم است
درطریقش عشق اسم اع
امام صادق ع می فرمود بلیسی بن مریم دو حرف داده شد که بانها کار میکرد و بنوشی چهار حرفو با براهیم هشت حرف مو بنوح پانزده حرف و بادم بیست و پنج داده شد خدایتعلی تمام این حروف را برای ص جمع  فرمود همانا اسم اعظم خدا هفتاد سه حرف ست وافتاد دو حرف ان محمد ص داده شد و یک حرف از او پنهانشد
مجموعه ای از سوالات نهایی چندسال اخیر

فرآیندی که در آن با استفاده از نورخورشید مولکول های آلی ساخته میشود... نام دارد.
جواب / فتوسنتز

میانبرگ گیاهان دو لپه و تک لپه شامل یاخته های نرم آکنه یا سخت آکنه است؟
جواب /  نرم آکنه

کلروفیل بخش اعظم کدام نورها را جذب می کند؟
جواب / بنفش و آبی
ادامه مطلب
نزار یک جایی توی شعرش می‌گوید همان طور که ماهی‌ها نیازی به یادگرفتن شنا کردن ندارند و به پرندگان هم کسی پرواز کردن آموزش نمی‌دهد،جمع عاشقان هم نیازی به تعلیم ندارند.(نقل به مضمون)انگار می‌گوید همان طور که شناکردن و پرواز کردن در ذات آنها بوده و مادرزادی شناگر و پرواز کننده بوده‌اند،تویِ عاشق هم می‌دانی. انگار همگان عاشق به دنیا آمده‌اند. اما از اینجا به بعدش  فرق ما با آن ماهی و پرنده معلوم می‌شود. او ناگزیر به شناکردن است،اما ما در ظاه
نزار یک جایی توی شعرش می‌گوید همان طور که ماهی‌ها نیازی به یادگرفتن شنا کردن ندارند و به پرندگان هم کسی پرواز کردن آموزش نمی‌دهد،جمع عاشقان هم نیازی به تعلیم ندارند.(نقل به مضمون)انگار می‌گوید همان طور که شناکردن و پرواز کردن در ذات آنها بوده و مادرزادی شناگر و پرواز کننده بوده‌اند،تویِ عاشق هم می‌دانی. انگار همگان عاشق به دنیا آمده‌اند. اما از اینجا به بعدش  فرق ما با آن ماهی و پرنده معلوم می‌شود. او ناگزیر به شناکردن است،اما ما در ظاه
خلاصه مطلب| شب و روز مبعث ؛ قله ماه رجب و از شبهای قدر
▫️شب ۲۷ رجب از لیالی قدر است.
▫️نکته بسیار جالب و عجیب درباره شب و روز مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، آنست که این شب و روز تعلق ویژه به امیرالمومنین علی(ع) دارد.
▫️عجیب تر آنکه اهل معنا مانند مرحوم میرزا جوادآقا ملکی تبریزی در المراقبات و جناب سید در اقبال الاعمال و شیخ عباس در مفاتیح می فرمایند که توصیه شده در این شب به حرم حضرت امیر(ع) مشرف شوید و شفای بیماران خود را از مولا بگیرید.
▫️شب مبعث؛ ش
اسماء و القاب 

آیا می‌دانید که: نام دوم انسان که در آن معنی مدح یا ذم منظور است را «لقب» گویند!
آیا می‌دانید که: کنیه اسمی که مزین به "ابن"، " اب"،"اٌم"،"اخ" یا "اخت" باشد. در عرب به منظور تعظیم و تجلیل از کسی گفته می شود! (معارف و معاریف ج8ص517)
آیا می‌دانید که: رسول اعظم (ص)فرمودند: مهدی (علیه السلام) از فرزندان من است و اسم او اسم من و کنیه ی او کنیه ی من است! (کمال الدین ص286)
ادامه مطلب
با سلام به اطلاع می رساند به مناسبت فرا رسیدن دهه فاطمیه و ایام شهادت دخت گرامی پیامبر اعظم صلی الله و علیه و آله و سلم حضرت فاطمه سلام الله علیها در مسجد جامع مراسم عزاداری از طرف برادر عباس بهمنی (عباس حاج یدالله) از امشب به مدت پنج شب برگزار می گردد.
صبح امروز،مهندس اعظم صمصامی شهردار آب پخش با حضور در دفتر بخشدار آب پخش با وی دیدار و گفتگو کرد.
بخشدار آب پخش در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت:با تلاشهای شهردار محترم و مجموعه شهرداری،سیمای عمومی شهر آب پخش زیباتر شده است.

ادامه مطلب
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال93 و در جریان برگزاری رزمایش پیامبر اعظم 9(ص) , برای اولین بار از ربات های رزمی و شناسایی ساخت جهاد خود کفایی سپاه , رونمایی کرد. این ربات در سال1395 بروز رسانی شد و به امکانات آن افزوده شد.ویژگی ها:-دوربین دید در شب حرارتی-حرکت در زمین های ناهموار,برفی, بیاباینی, شنزار-مجهز به تیربار پی کا ام-مجهز به مسیر یاب بازگشت هوشمند در صورت قطع ارتباط -برد 2 کیلومتری-هماهنگی دوربین و اسلحه
هیئت شیفتگان وحی برگزار می نماید اعظم الله اجورکممراسم روضه خوانی بانوی دوعالم حضرت زهرا (سلام الله علیها  )به همراه یادبود سردارشهید حاج قاسم سلیمانی
⚫ ✅چهارشنبه ساعت ۹:۴۵صبح 
حضورتان تسلایی است  بر دل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف.  ▪   مکان :میدان پلیس ابتدای بلوار شهید محلاتی کوچه ۲ موسسه قرآنی شیفتگان وحیsapp.ir/shifteganvahy
رفع گرفتگی لوله آب گرم
گرفتگی آب گرم ناشی از رسوبات , یک کدام از علل بخش اعظم کاهش فشار آب گرم در هنگام به کار گیری از شیرآلات منازل , اداره ها , شرکتهای و بقیه ساختمان ها و سوئیت ها است . در مجموع خرابی , وجود جرم , رسوب و . . . در آبگرمکن و لوله های آب گرم , منجر افت فشار می شود .
ادامه مطلب
کسانی که از مقداری معنویات برخوردار بودند، دنبال کشف و کرامت نمی‌رفتند، می‌گفتند: کیمیا را می‌دانیم، ولی به کسی یاد نمی‌دهیم، ما می‌دانیم که چه چیز را به دیگران یاد دهیم. کسی که از معنویات و معرفت خدا بهره‌مند است، چه حاجت به کیمیا دارد؟! چه کیمیایی بالاتر از خداشناسی؟! همه واجبات برای تحصیل معرفت و مقدمه آن است، و تنها معرفةالله واجب نفسی و ذاتی و اعظم واجبات است.
در محضر بهجت، ج2، ص 359
{دلایل عقلی امامت و مهدویت - شماره 28}

وحدت در فلسفه وجودی امامت و نبوت

علمای اسلام شناس برای فلسفه وجودی پیامبران به ویژه حضرت پیامبر اعظم، دلایل متعدد و مُتقَنی را بیان نموده‌اند که ضرورت بعثت پیامبران را به ما نشان می‌دهد. آن ادلّه در جای خود بیان شده و در میان تمامی امت اسلام پذیرفته شده است.
«از مهم‌ترین ادله ضرورت وجود امام، همان ادله ضرورت وجود پیامبر، است» الا اینکه پیامبر، علّت حدوث اسلام و امام عامل و علت استمرار و بقای آن است. ع
 روزى مردی نزد عارف اعظم آمد و گفت من چند ماهى است در محله اى خانه گرفته ام روبروى خانه ى من یک دختر و مادرش زندگى مى کنند هر روز و گاه نیز شب مردان متفاوتى انجا رفت و امد دارند مرا تحمل این اوضاع دیگر نیست. عارف گفت شاید اقوام باشند گفت نه من هر روز از پنجره نگاه میکنم گاه بیش از ده نفر متفاوت می ایند بعدازساعتى میروند. عارف گفت کیسه اى بردار براى هرنفر یک سنگ درکیسه انداز چند ماه دیگر با کیسه نزد من بیا تا میزان گناه ایشان بسنجم .

ادامه مطلب
آیین تجلیل از حافظان فارغ‌التحصیل مؤسسه  آموزش حفظ «ابوایوب انصاری» در شهر «مدان» بلغارستان به همت انجمن جهانی قرآن و سنت برگزار شد.
به گزارش شریعت نیوز  شیخ خالد عبدالکافی، معاون دبیرکل انجمن جهانی قرآن و سنت در امور آموزشی و علمی، گفت: این مراسم در راستای رهنمودهای شیخ محمد بن عبدالکریم العیسی، دبیرکل اتحادیه جهان اسلام و با هدف تجلیل از فارغ‌التحصیلان حافظ قرآن کریم مؤسسه «ابوایوب انصاری» شهر مدان بلغارستان برگزار شد.مصطفی حجمی، م
چشم پاک مصطفی بارانی اشک وغم است/فاطمه ازداغ مادر اشکبارماتم است/تا ده ماه مبارک سال عام الحزن شد/سوگواری پیمبر همره این عالم است/همسرمظلومه او اهل ایثار وگذشت/بهرسختی محمد همسراو مرهم است/یادمان حضرت او هم حراءو مکه بود/دخترش با داغ بابا هرکجایی همدم است/یاور قرآن واحمد ناگهانی پرکشید/دیده زهراواحمد درفراقش زمزم است/نسل اوزهراومهدی باتمام اهل بیت/مزدایزدبر خدیجه آن بهشت اعظم است/
ختم ذکر الله الصمد برای برگشت معشوق :
برای احضار شخص از راه دور باید این سه عمل رو انجام بدید:
    آیه الکرسی را هفت روز (از شنبه تا جمعه)نزدیک طلوع صبح قبل از آنکه به کسی حرف بزنید رو به قبله یازده مرتبه بخوانید و در مابین عینین ( یشفع عنده ) محبت کسی را قصد نمائید البته آن شخص دوست شما می گردد.
    دوم اینکه هرروز پنج شنبه(به مدت چهل روز) بعد از نماز ” صبح و عشاء” ابتداء ۱۴ صلوات بفرستید ،سپس ۱۰۱ مرتبه اسم اعظم «الحلیم»را تکرار ڪنید .

ادامه مطل
پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله:
خیارُ اُمَّتِی المُتَأَهِّلونَ، و شِرارُ اُمَّتِی العُزّابُ.
«بهترین‌هاى امّت من، همسرداران‌اند، و بدترین‌هاى امّتم، بى‌همسران‌اند .»

* جامع الأخبار: صفحه‌ی ۲۷۳، حدیث ۷۴۸
* آدرس کانال جرعه‌نوش در تلگرام و ایتا: @joreenoush
تسلیت گویم رضارا ماتم معصومه است/اوامام همشتمین وهمدم معصومه است/در فراق خواهرخود اشکباران گشته است/مشهدوقم گریه دار این غم معصومه است/دختر موسی بن جعفروارث بر فاطمه/چون ولایت تاقیامت مرهم معصومه است/قم حریم اهل بیت وبارگاه انورش/سوی شیعه لطف ایزد زمزم معصومه است/درعبادت دربصیرت حضرتش الگوی ماست/دین ما مدیون شورمحکم معصومه است/گریه کن ازبهر بانو اوشفاعت میکند/قم وشیعه درجوارش محرم معصومه است/زائرین بارگاهش رهبری وامتش/کشورایران چویار ا
حدیث غدیر از نظر سند متواتر است و به بیش از سیصد طریق از صد و شصت صحابه پیامبر و هشتاد و شش نفر از تابعین روایت شده است.
متن کامل حدیث غدیر به همراه خطبه­‌ی پیامبر اعظم (صلّی­ الله علیه و آله) در غدیر خم، به سند صحیح و معتبر در کتاب­‌های شیعه آمده است و بخش­‌هایی از آن به نقل از اسامة بن زیاد در منابع اهل‌سنت وجود دارد. (ادامه مطلب)
برخی از افراد تا به مال و منالی میرسند خود را گم میکنند.اما شیخ اعظم انصاری وقتی به مرجعیت کل شیعه میرسد با آن روزی که یک طلبه ساده بود وبه صورت یک طلبه ساده دزفولی وارد نجف شد فرقی نکرد.با اینکه هر سال صدها تومان وجوهات شرعی را برای او میآوردند،ولکن او یک زندگی ساده داشت.ووقتی رحلت نمودند 17 تومان پول از خود بجا گذاشت که به همان مقدار هم مقروض بود.حتی بازماندگانش قدرت بر پایی مراسم فاتحه برای او نداشتند،ویکی از بندگان خدا 6 روز برای شیخ انصاری
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح کتاب‌خوان
آذر ماه با ارائه کتاب‌های «ادب نبوی» از آیت الله حاج آقا مجتبی
تهرانی، «سزمین آرزوها» از مرتضی عبدالوهابی، «ماهک و غول سرزمین پارچه‌ها»
از اعظم سبحانیان و «قصه های شب چله» از الهام ابراهیمی معرفی شد.
ادامه مطلب
هفتم ماه مبارک یک روایت ازغم است/بهرحیدر جلوه آن داستان ماتم است/یاورخوب پیمبر عم پاک او وفات/چون ابوطالب همیشه برمحمد مرهم است/درزمانی که پیمبردین خود آورده بود/بر رسالت یارخالص اورفیق محکم است/هم به مکه مقتداو مهتر قوم قریش/ پرده دارکعبه و ساقی برای زمزم است/بوده ایمانش فراوان دردفاع از ولی/شاهکار ونسل پاکش آن علی اعظم است/تسلیت گویم به احمد مرتضی ومهدیش/درمصیبتهای ایشان اشکها هم نم نم است/
من چه کنم خدای من؟ چاره در این مقام چیست؟کوچه پر از حرامی و این همه ازدحام چیست؟
مردم هجوم آورند٬ چو نیش کژدم آورندآتش و هیزم آورند٬ معنی فکر خام چیست؟
چه با شتاب آورند٬ چه بی حساب آورندبه کف طناب آورند٬ شکار کیست؟ دام چیست؟
چرا شعار میدهند؟ تن، پی عار میدهندبه در فشار میدهند٬ علت انتقام چیست؟
آتش ظلم شعله ور٬ خانه ی امن در خطرسگان هار، حمله ور٬ مقصد این حرام چیست؟
علی ولی اعظم است٬ علی وصی خاتم استعلی شه دو عالم است٬ گناه این امام چیست؟

من
13-آیا می دانید ابلاغ پیام غدیر ؛ دشوارترین تکلیف پیامبر(ص) بوده است ؟
آنهایی که در سقیفه نشستند سوابقشان با پیامبر طولانی بود و تازه مسلمان شده نبودند. بعضی از اینها از مکه مسلمان شدند و با پیغمبر در آن هجرت بودند. ولی با این همه زیر بار نرفتند و با استدلال‌هایی که اگر علی(ع) بیاید اختلاف پیدا می‌شود.
در آستانه عید غدیر خم هستیم؛ عیدی که در واقع سالگرد ــ به تعبیری ــ سخت ترین تکلیف رسول اعظم(ص) بود؛ طوری که خداوند خطاب به نبی اعظم فرمود: "بلغ م
میرزا محمد تقی خوان  فراهانی زاده 1186 هزاوه اراک، درگذشت 20 دی 1230 کاشان مشهور به امیر کبیر، یکی از صدر اعظم های ایران در زمان نصرالدین شاه قاجار بود. امیر کبیر همسر عزت الدوله، خواهر نصر الدین شاه قاجار بود و سبب ازدواج دخترش تاج الملوک با مظفر الدین شاه قاجار، پنجمین شاه از دودمان قاجار، پدربزرگ ششمین پادشاه قاجار، محمدعلی شاه، نیز شمار می رود...
ادامه مطلب
درجمکران ازبهرمولا گریه کردم/برغربت و دوری زآقا گریه کردم/حضرت امیدآفرینش درجهان است/برکربلا وداغ زهرا گریه کردم/گفتند می آید ولی الله اعظم/برشیعیان مظلوم دنیاگریه کردم/آهنگ قلب ماهمیشه هست مهدی/دردفراقش داغ دلها گریه کردم/دشمن سراسرظلمهایش شد فراوان/درگوشه ای باشورتنها گریه کردم/آخربه پایان کی رسد درد فراقش/برمهدی وقرآن وطاها گریه کردم/باآن ظهورش شادمان عالم بگردد/بهرفرج من تابه فردا گریه کردم/
{از عاشورا تا ظهور - شماره 37}

مراتب عزاداری | یار شدن

مرتبه اول: دلِ عزادار از مصیبت وارده به سیّدالشهدا غمگین و ناراضی است، البته غمش را بروز نمی دهد! این کمترین درجه عزاداری است.

مرتبه دوم: عزادار، غم و نارضایتی خود را به شکل های گوناگون (گرفتگی چهره، بغض، لباس مشکی، تباکی، سینه زنی و گریه) بروز می دهد.

مرتبه سوم: عزادار، تنفّر و اعتراضش را نسبت به عاملین جنایات و مصیبتها بر سیدالشهدا، یاران و اهل بیتش، اظهار می کند. [البته آنچه موجب شده
قرن مانیفست های سیاه نیچه
تزهای بکت و آنتی تزهای
مسخ پاپ اعظم
قرن تلیت ترش تماته و پست مدرنیزم
من چند نفر باشم خوبه ..؟!
#حسین_پناهی
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
مشاور امور جوانان شهردار آب پخش منصوب شد.
به گزارش سفیر جنوب؛ مهندس اعظم صمصامی شهردار آب پخش در حکمی،مهندس بهزاد بویری را به عنوان مشاور افتخاری خود در امور جوانان و برنامه ریزی منصوب کرد.
مهندس بویری از جوانان شایسته،تحصیلکرده و فعال اجتماعی شهر آب پخش است که مشاور عمرانی رئیس شورای اسلامی شهرستان دشتستان را نیز در کارنامه خود دارد.

ادامه مطلب
پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله:
علَیکَ بِمُجالَسَةِ أهلِ الذِّکرِ، و إذا خَلَوتَ فَحَرِّک لِسانَکَ مَا استَطَعتَ بِذِکرِ اللّهِ عز و جل، و أحبِب فِی اللّهِ، و أبغِض فِی اللّهِ.
«بر تو باد همنشینى با اهل ذکر، و [این که] هرگاه تنها شدى، تا توانستى زبانت را به ذکر خداوند عز و جل بجنبان و به خاطر خدا، دوست بدار و به خاطر خدا، دشمن بدار.»

* تاریخ دمشق: جلد ١٣، ص ٣١٧، ح ۳۲۸۵
《اگر به نیت اموات که از دنیا رفته‌­اند به نیازمندان کمک شود، خداوند هفتصد برابر آن را به ایشان بر می‌­گرداند. لذا هم برای اموات و هم برای فرد خیرات دهنده آثار گرانبهایی دارد》
( پیامبر اکرم ص)
اللّهُمَّ اغفِر لِلمُومِنینَ وَ المُومِنَاتِ وَ المُسلِمینَ وَ المُسلِمَاتِ 
ضمن عرض تبریک پیشاپیش ولادت حضرت ولیعصر (عج) و آرزوی صحت و سلامت برای همه شما خوبان ، به اطلاع و استحضارتان می رسانیم با عنایت به رسم و آیین چراغ برات در بی
روس ها بی محابا دشمنی می کردند و انگلیسی ها ریاکارانه دوستی میکردند. روس ها خشم بر می انگیختند و انگلیسی ها اعتماد جلب می کردند.روس ها می قاپیدند و انگلیسی ها کلاهبرداری می کردند. روس ها غالبا اسلحه را زمین نمی گذاشتند و انگلیسی ها هرگاه لازم نبود،اسلحه را سردست نمی گرفتند.روس ها آتش می گشودند،حمله می کردند و وحشیانه سرزمین ها را زیر پوتین های بی ملاحظه شان لگدمال می کردند. انگلیسی ها اما می رفتند و می آمدند؛ آهسته و با لبخند ،جلسه می گرفتند
حقیقت توسل
بخش سوم

اقسام توسل
با نظر به اینکه چه چیزی در توسل واسطه قرار می گیرد میتوان توسل را به چند دسته تقسیم کرد:
۱- توسل به اسما و صفات الهی که یکی از راه‌های طلب مغفرت از خداوند و استجابت دعا، قسم دادن خداوند به اسما و صفات اوست ترمذی در کتاب خود نقل می کند:
پیامبر صلی الله شنیدند که مردی میگوید:<< اللّهم اِنّی اسئلک بأنّی أشهد أنّک أنت اللّه لا إله إلّا أنت الاحد الصمد الّذی لم یلد ولم یولد ولم یکن له کفواًً أحد >>(خدایا تو را قسم
گرگان- بارندگی شدید و سیلاب در روزهای پایانی سال سبب خسارت گسترده به استان های گلستان و مازندران شد و بسیاری از روستاها خالی از سکنه شدند.
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- اعظم محبی: بدون شک سیلاب هم از نظر تلفات جانی و هم از نظر خسارات مالی مهیب‌ترین بلای طبیعی در جهان محسوب می‌شود.
ادامه مطلب
تهیه کننده: سلطان علی نایبی

«الدّقّاق» ، 6 صورت برای جمع قرآن محتمل دانسته است:1-    جمع قرآن در عصر پیامبر ص.2-    جمع قرآن زمان خلافت ابوبکربن ابی قحافه.3-    جمع قرآن در عصرخلافت عمربن الخطاب.4-    ابتدای جمع قرآن در عصر ابوبکر و اتمام آن در عصر عمر.5-    جمع قرآن در عصر عثمان بن عفان.6-    تدوین و کتابتقرآن توسط امام علی بن ابی طالب ع در حیات رسول الله ص ،واین کار به وصیت پیامبرص انجام شد که بعد فوت ایشان صورت گرفت( الدّقّاق،1388،ص 31-32).در این که

شب نوزدهم:
اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل می‌شوند و به خدمت امام زمان علیه‌السلام مشرف می‌شوند و آنچه برای هر کس مقدر شده است بر امام علیه السلام عرض می‌کنند.
ادامه مطلب
محمد مطیع بازیگر سینما و تلویزیون ساعتی قبل در منزل شخصی خود در کشور سوئد و در سن ۷۵ سالگی درگذشت.
 بنا بر این گزارش، زنده یاد مطیع با نقش هایی همچون میرزا آقاخان نوری در مجموعه تلویزیونی «امیر کبیر»، وزیر اعظم در مجموعه تلویزیونی افسانه سلطان و شبان و … ایفای نقش کرده بود.

ادامه مطلب
باسمه تعالی
اماکن مقدس
مسجد النبی
غزل۲
همبستگی احمد و اصحاب جدا نیست
آرامگه و مسجد و محراب  دو تا نیست
شد مسجد و ارکان بپا، بهر سعادت
آن مرکز علم است و عبادت که فنا نیست
گشته است بنا مسجد پیغمبر اعظم
در اول هجرت شده بر پا و خطا نیست
با گسترش مسجد و تخریب حواشی
آثار زیادی شده نابود و بها نیست
آنجاست زیارتگه و هم جای عبادت
چون خانه ی احمد بود و ظلم و جفا نیست
همراهی انصار و مهاجر شده باعث
در ساختن هر وجبش، فخر و ریا نیست
احمد چو دگر مردم آن کوچه و
امید، بزرگ‌ترین شوربختی است.تو وقتی امید داری، یعنی فکر می‌کنی قرار است در آینده‌ای دور یا نزدیک به چیزی برسی. این به معنای این است که در حال حاضر چیزی را نداری، یعنی کمبود و فقدان.
کمبود و فقدان یعنی رنج، یعنی رنج کشیدن به امید فردا و از دست دادن امروز. تباهی امروز برای فردایی که معلوم نیست اصلا بیاید یا نه.
من می‌گویم بهتر است به چیزی امید نداشته باشیم و از همین الان و درست از همین موقع لذت ببریم.
بهتر است فکر نکنیم بعد از این چه خواهد شد، س
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
جمله ای که تمام یأس ها و افسردگی های ناشی از مشکلات اقتصادی را از دل می برد
 مولایمان امیرالمومنین علی فاروق اعظم صدیق اکبر علیه الاف السلام میفرمایند
روزى دو جور است: یکى ترا مى جوید و دیگرى را تو مى جویى، پس کسی که دنیا خواه باشد براى روزى خود را برنج اندازد.مرگ او را مى طلبد تا از دنیا بیرونش برد، و کسی که آخرت خواهد .بطاعت و بندگى مشغول بوده و بیش از نیاز براى روزى تلاش نکند. دنیا او
 امام جمعه تصریح کرد : استکبار ستیزی و مقابله با ظلم از پیام های عاشوراست که عمل به آن موجب پیشرفت و توسعه می شود.برگزاری میز خدمت توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان و اجرای مداحی و سخنرانی از برنامه های نمازجمعه این هفته میامی بود .

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در حسینیه اعظم این شهر افزود: برگزاری کارگروه ها  با کارشناسان متخصص در بخش های مختلف ضروری است .
وی به آیین های ماه محرم نیز
پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین: نمودارها و روش‌ها

“موهبت ارثی پیش‌بینی همراه با من به خاک سپرده می‌شود” این جمله را نوستراداموس “پیشگوی اعظم” در سال ۱۵۵۵ گفت. بسیاری از سرمایه‌گذاران و اقتصادانان سعی کردند قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند. برخی از آن پیش‌بینی نسبتا دقیقی انجام دادند در حالیکه برخی دیگر پیش‌بینی‌هایی کاملا غلط از آب درآمد.
ادامه مطلب

رهبر معظم انقلاب :
امام زمان را فراموش نکنیم.مملکت ما، مملکت امام زمان است.انقلاب ما، انقلاب امام زمان است، زیراانقلاب اسلام است. یاد ولیّ الله اعظمرا در دل های خودتان داشته باشید. دعای《اللّهمَّ اِنّا نَرغَبُ اِلیکَ فی دَولهِکَریمَه》را با همه دل و با نیاز کاملبخوانید. هم روحتان در انتظار مهدیباشد، هم نیروی جسمی تان در این راهحرکت بکند. هر قدمی که در راه استواریاین انقلاب اسلامی برمیدارید، یک قدمبه ظهور مهدی’عج’ نزدیک تر می شوید.  
انقلاب ماشکوه وافتخارعالم است/مژده بسیارسویش ازنبی خاتم است/برخمینی وشهیدان ده سلامی جاودان/شیعیان مرتضی راجلوه هایی محکم است/نردبان آسمان را وصل کرده برزمین/نهضت اسلامی ماباولایت همدم است/عرصه بین الملل رافتح کرده انقلاب/سوی مستضعف همیشه امت مامرهم است/نسل کوثررایگانه حضرت سیدعلی/مقتدای کل عالم آن نگار زمزم است/لشکری اندررکابش جانفشان مهدوی/موقع تحویل مهدی آن لوای پرچم است/گوهر آمادگیها هست تاروزظهور/از بصیرت کشور مامملو از رستم است/
شباهت 

آیا می‌دانید که: رسول اکرم(صلی الله علیه و اله)می فرمایند: آنچه در امتهای پیشین واقع شده در این امت نیز مو به مو روی خواهد داد!
آیا می‌دانید که: حضرت مهدی (علیه السلام) هنگام ظهور، کفش مخصوص شیث نبی (علیه السلام) را به پا دارد! (منتخب الاثرص479)
آیا می‌دانید که: شیث نبی (علیه السلام) وصی و ولیعهد حضرت آدم (علیه السلام) اولین کسی بود که کعبه را به گل وسنگ بنا کرد! (معارف ومعاریف ج6ص591)
آیا می‌دانید که: پیامبر اعظم(ص) می فرمایند: او (امام زمان (
خوش آن نسیم که می آید از کنار بقیع
خوشا هوای روان بخش و مشکبار بقیع

فرشتگان زمین میبرند سوی بهشت
برای غالیۀ حوریان غبار بقیع

اگر که طور تجلّی ز صدق می طلبی
بیا به گلشن روحانی دیار بقیع

دریغ و درد که از ظلم دشمنان خدا
خراب شد همه آثار بی شمار بقیع

آیا که غیرت دینداری و ولایت آل
ببار خون عوض اشک در کنار بقیع

خراب کرد ستم مشهد چهار امام
کز آن شرف به سما یافت خاکسار بقیع

نخست مرقد سبط نبی امام حسن(ع)
بزرگ محور اعزاز و افتخار بقیع

مزار حضر
به گزارش تسنیم، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود
در مسجد اعظم، ضمن تبریک فرارسیدن روز معلم اظهار داشت: بنده با شهید مطهری
آشنایی داشته و در زندان هم با ایشان شب و روز در کنار هم بوده‌ایم .
وی با بیان ویژگی‌های شخصیتی و فقهی شهید مطهری ابراز کرد: این شهید
بزرگوار مردی شجاع و عالمی فرزانه بود که دارای صفاتی برجسته بوده و جمع
چنین ویژگی‌هایی در یک نفر بسیار کم است.
ادامه مطلب
جلد اول..قسمت هشت
...از زبان جک-واقعا متاسفم نمیدونستم اینقدر گذشته تلخی داری._اره ، خیلی تلخ بود هرکسی که جای من بود الان دیگه شاید مرده بود._بعدش چی شد ؟ بعد از اون وقتی که تورو به بلک ویزارد داد پدرت کجا رفت ؟ الان کجاست؟_بعدش
بلک ویزارد منو به عنوان غرامت از پدرم گرفت ، فکر نمیکردم پدرم منو به
ازای یک صلح به کسی بده ، حالا که چاره ای نداشتم ، من آنقدر ضعیف بودم که
حتی توان دفاع از خودمم نداشتم._درکت میکنم واقعا سخته که پدر پسرشو برای یه صلح اح
دریافت فایل صوتی کوتاه روح اعظم
...انسان زمانی به عشق میرسد، که به نور مهدی در قلب خودش برسد. آن نور آشکار بشود و در وجود انسان بپاشد. آن نور به قدری زیباست که عاشقش میکند.دیدن امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشریف) هم به دردتان نمی خورد. دنبالش هم نروید. آن نور امام که در قلب و بطن تان هست، آن را پیدایش کنید و ببینید.ابولهب هم جسم پیغمبر را دید، ابوسفیان هم پیغمبر را دید، ولی فایده ای نداشت.اینها پیغمبر را به نورانیت نمی دیدند.پیغمبر را به نوران
حالا که اخر سال شده و دارم به خودم فکر میکنم میبینم عجب ادم ول نکنی هستم. تو هر زمینه‌ای که فکرش رو بکنید. مثلا دوستم میگه درسته که ادم‌های کمی دور و برم هستن ولی سعی میکنم همونا رو نگه دارم که خودم به این میگم ول نکن بودن. این توی لباس خریدن هم صادقه. اینقدر سختگیرم که به سختی یه لباس جدید میخرم برای همین ترجیح میدم همون قبلی‌ها رو بپوشم. آخرین متن امسالم قرا بود در مورد ترس باشه. میگم بود چون کلش یادم نمیاد و چون میدونم براتون مهمه علی الحساب
▪️ #علامه‌مروجی‌سبزواری▪️ #مقامات‌حضرت‌زهرا▪️ #حوراءانسیه▪️ #مقام‌ایناس
بخش_اول
✍️ در روایات آمده که لقبی نسبت به فاطمه‌ زهرا سلام الله علیها مطرح شده: الحوراء الانسیة ،که آن حضرت حوراء انسیه است.
حوراء به معنی ملک، فرشته،انسی هم به معنای انسان ،فرشته انسانی ، یک انسان فرشته ، یک چنین لقبی به حضرت زهرا سلام الله علیها داده شده .
این لقب که معروف هم هست ،یک مقامی است به نام مقام‌ ایناس ، مقام ایناس یعنی مقام‌ انس و در این عبارتی که
قصّه‌ی ماری که مریم می‌شوددیو آدم‌شکل آدم می‌شود
سنگ خود خواهی اگر گوهر کنیکوره را آتش فراهم می‌شود
خانمان بر باد خوش‌تر، ناز چیست؟دردْ خود در عشق مرهم می‌شود
در دم آن آستان روح‌بخشصد کمر فولاد هم خم می‌شود
این‌ چنین آ: کاه‌وزن و بادروپابه‌پایت اسم اعظم می‌شود
عاقبت حلمی ز شب بالا نشستصبحگه در پرده‌ی بم می‌شود
موسیقی: سمفونیک پوئم "توفان" اثر چایکوفسکی
دیروز،20 دی ماه مصادف با سال گشت شهادت " میرزا تقی خان امیر کبیر" بود.امیر در دی ماه 1230 هجری خورشیدی در حمام فین کاشان به شهادت رسید. میرزا تقی خان در خانه میرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی رشد یافت. هوش و استعداد ذاتی او باعث شد تا قائم مقام فراهانی او را در کنار خود جای دهد و امور مملکت و سیاست کشور را به او بیاموزد. میرزا تقی خان، پس از مرگ محمدشاه ؛ ناصرالدین شاه را از تبریز به سمت تهران حرکت داد. ناصرالدین شاه هم او را ملقب به امیر نظام (فرمان
پاهایش را می شورم، و به سیمایش نظر می افکنم؛و در محضرش، بدنم، ذهنم، و هر چه که دارم را به عنوان پیشکش تقدیم میکنم.
چه روز مسرور کننده ایست روزی که معشوقم، آن گنج من، به سرای من می آید!
هنگامیکه پروردگارم را می بینم، تمامی بدی ها از قلبم رخت بر می بندند.
"عشق من او را لمس کرده است؛ قلب من در اشتیاق آن اسم اعظم است که حقیقت است."
بنابراین کبیر، این کمترینِ بندگان، آواز سر می دهد.
ترجمه ی سایر اشعار کبیر را می توانید در اینجا بخوانید.
بسم الله

اعمال مشترک شبهاى قدرشب نوزدهم اوّل شبهاى قدر است و شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى شوند و به خدمت امام زمان علیه السلام مشرّف مى شوند و آنچه براى هرکس مقدّر شده است بر امام زمان علیه السلام عرض مى کنند
ادامه مطلب
باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است

باز این چه رستخیز عظیم است کز زمین
بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظم است

این صبح تیره باز دمید از کجا کزو
کار جهان و خلق جهان جمله در هم است

گویا طلوع می‌کند از مغرب آفتاب
کاشوب در تمامی ذرات عالم است

گر خوانمش قیامت دنیا بعید نیست
این رستخیز عام که نامش محرم است

در بارگاه قدس که جای ملال نیست
سرهای قدسیان همه بر زانوی غم است

جن و ملک بر آدمیان نوحه می‌کنند
گویا عزای اشرف
تعاریف ترکه در کتب فقهی در مورد معنا و مفهوم ترکه نظرات متفاوتی ابراز شده است:
1- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی قطع نظر از حقوق متعلق به آن باقی می ماند.
2- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی بعد از جدا نمودن حقوق متعلق به آن بر جای می ماند ترکه می گویند.
3- آنچه را که میت بعد از تجهیز او اعم از حقوق و اموال بعد از وضع دیون شخصی و عینی بر جای می ماند ترکه می گویند.
از نظر بنده ترکه به اموال و حقوق برجای مانده از میت اطلاق می شود ک
شوقی افندی در نهایت به تاریخ 1326ش، شش سال قبل از تشکیل «بیت العدل اعظم» به طرز مشکوک و ناگهانی در لندن فوت نمود و در همان‌جا دفن شد. از این تاریخ به بعد هدایت و رهبری بهائیان توسط «بیت العدل» واقع در اسرائیل صورت می‌گیرد.
ادامه مطلب
دریافت فایل صوتی کوتاه روح اعظم
...انسان زمانی به عشق میرسد، که به نور مهدی در قلب خودش برسد. آن نور آشکار بشود و در وجود انسان بپاشد. آن نور به قدری زیباست که عاشقش میکند.دیدن امام زمان(عج) هم به دردتان نمی خورد. دنبالش هم نروید. آن نور امام که در قلب و بطن تان هست، آن را پیدایش کنید و ببینید.ابولهب هم جسم پیغمبر را دید، ابوسفیان هم پیغمبر را دید، ولی فایده ای نداشت.اینها پیغمبر را به نورانیت نمی دیدند.پیغمبر را به نورانیت بخواهید، در این زمان بع
آجیل خوری فیروزه کوبیآجیل خوری فیروزه کوبی پارسیان اصفهانهنری است که با اخلاق لایه ایی از خرده سنگهای فیروزه بر مرحله بدنه های فلزی اشیاء وزیورآلات بسیار با ارزشی را ساخته پرداخته می نماید . فیروزه کوبی در ایران به نوع ایی که امروزه کار می شود قسمتی از هنر های معاصر 100 سال اخیر است ولی مثل دیگر هنر های جان دار دارای پیشینه کهن می باشد چرا که تکنیک کنارهم قرارادادن خرده سنگها و موزائیک های رنگی خیر فقط در ایران بلکه در عالم قدمتی دیرینه داراا
✅ گزارش مختصری از مسابقه کتابخوانی ویژه ماه مبارک رمضان با عنوان "یادت باشد" زندگینامه شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی
تعداد شرکت کنندگان در مسابقه 198 نفر که 81 نفر به تمامی سوالات پاسخ صحیح دادند و 117 نفر بقیه دارای اشکال بودند .
در پایان جلسه نمایندگان پنجشنبه 98/3/30 بین شرکت کنندگانی که به کلیه سوالات پاسخ صحیح دادند قرعه کشی انجام شد و بار اول به نیت امام رضا علیه السلام به 8 نفر و بار دوم به نیت 5 تن به 5 نفر از عزیزان کارت هدیه تعلق گرفت .
۱ . آغاز فیس خویش را بشویید .فرقی نمی‌کند که پوست شما از چه نوعی باشد، برای پیرایش پوست در هر فیس قبل از آرایش کردن باید رخ خویش را بشویید . با این عمل فیس شما مثل یک مرحله پاک و مسطح برای آرایش کردن و جذب مواد آرایشی، آماده میشود . علاوه بر این، شست وشوی رخ باعث میشود که آلودگی‌ها و باقیمانده آرایش‌های قبل از صورت‌تان تمیز شود . شست‌‌وشوی صورت، مانع از مسدود شدن منافذ پوست می گردد .  بهترین مارک پنکیک
برای شستن صورت از شوینده‌های منحصر به فر
 فضیل بن یسار گوید بامام باقر علیه السلام عرضکردم خدای عزوجل در کتابش. فرماید و هرکه اورا زنده کند یا  گویا همه مردم را زنده کند گویا همه مردم را زنده کرده است فرمود یعنی اورا از سوختن. و سوختن و غرق شدن نجات دهد  عرضکددم کسیکه اورا از گمراهی اورا از گمراهی بسوی هدایت برد چگونه است فرمود  این تاویل اعظم ایه است  یعنی  ایه شامل این معنی هم است واین معنی مهمتر و عالیتر از معنی اولست1 سلیمان بن خالد گوید بامام صادق  ع عرضکردم من خانواده یی دارم ک
جلد اول..قسمت هشت
...از زبان جک-واقعا متاسفم نمیدونستم اینقدر گذشته تلخی داری._اره ، خیلی تلخ بود هرکسی که جای من بود الان دیگه شاید مرده بود._بعدش چی شد ؟ بعد از اون وقتی که تورو به بلک ویزارد داد پدرت کجا رفت ؟ الان کجاست؟_بعدش بلک ویزارد منو به عنوان غرامت از پدرم گرفت ، فکر نمیکردم پدرم منو به ازای یک صلح به کسی بده ، حالا که چاره ای نداشتم ، من آنقدر ضعیف بودم که حتی توان دفاع از خودمم نداشتم._درکت میکنم واقعا سخته که پدر پسرشو برای یه صلح احمق
ماه محرم شال عزا  به  سر  ز  عزای  محرم  استخون گریه گر کنی به نظر باز هم کم استتنها  نه جن و انس در این غُصه  سوگوار در عرش بانگ نوحه از این حجم ماتم است هر سال  با شکوه تر از سال های  پیش افراشته به لطف خدا  قد  پرچم  است آری !  حسین از  من  و  او  پاره  تنم گلواژه از رسول همان ختم اعظم است باید دوباره رخت عزا  را به تن  نمود "باز این چه شورش است که در خلق عالم است "هفتاد و دو ستاره  به روی زمین نشست در خیمه العطش به فراسوی  شبنم است سرها چه
آنکه با عشق حسینی گشته همدم زینب است 
آنکه بر سّر شهادت بوده مَحرم زینب است 

آنکه شور افکنده با شور حسینی بر جهان 
از ازل خو کرده با صد محنت و غم زینب است 

آنکه نامش زین اَب خوانده رسول کردگار 
چون نگویم من صفای اسم اعظم زینب است 

آنکه بر خوانَد حدیث اُمّ ایمن بر امام 
من به جرأت گویم آن زن هم حسین هم زینب است 

آنکه کاخ ظلم و استبداد را با یک خطاب 
کند و افکند از پی و بن ریخت بر هم زینب است 

دامن شیر خدا بین، شیر زن میپرورد 
در شهامت برتر
فصل دوم: آداب باطنیّه‌ی طهارت بدن از حَدَث
از جمله آداب باطنیّه ی طهارت از حَدَث که عبارت از وضو و غسل است، آن است که در آن وقت متذکر آن گردد که امر به آنها، به جهت عبادات و مناجات خالق یگانه است؛ از آن جهت اعضایی که در آن وقت امر به شستن آنها شده است، چون مباشرت امور دنیویه بوده اند و در کدورات طبیعت فرو رفته بودند، از اهلیّت ایشان در خدمت خداوند سبحان بیرون رفته اند؛ پس امر به شستن آنها شد، تا از این کدورات پاک شود. سپس تأمل کند که بدون شک، تا
شهردار آب پخش گفت: پروژه های عمران شهری با رویکرد توسعه متوازن شهر اجرا می شوند و امید داریم با همراهی شهروندان با فرهنگ،زیباسازی شهر شتاب گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری آب پخش،اعظم صمصامی در نشست با مدیران واحدهای مختلف شهرداری اظهار داشت:شهر آب پخش،از مناطق مهم و زیبای استان بوشهر است که باید تلاش کنیم با اجرای طرح های مختلف عمرانی و مبلمان شهری،سیمای عمومی شهر زیباتر شود. 

ادامه مطلب
چند ماه بیشتر از ازدواجشان نگذشته بود و خانم :
1- تمام پنج سکه مهریه اش را ابراء (بخشش) کرد. 2- تعهد نمود تا زنده است در خانه پدری آقا و در کنار مادر همسرش زندگی کند 3 -رضایت داد تا مرد حق ازدواج مجدد داشته و با هر خانمی که خواست ازدواج کند.داوری در مورد زندگی مشترک زن و مرد در اغلب اوقات مانند قضاوت در مورد قطعه ای بزرگ از یخ است که در آب افتاده و قسمت اعظم آن در زیر آب مخفی است و تنها پاره کوچکی قابل مشاهده است.
فرمول شیمیایی سدیم کلراید NaCl است،یک ترکیب یونی است که از نسبت های معادل سدیم و کلر تشکیل شده است.
سدیم کلرید ترکیب اصلی تشکیل دهنده نمک طعام است و بخش اعظم شوری آب اقیانوس ها نیز به دلیل این ترکیب است.نمک طعام اغلب به عنوان چاشنی و طعم دهنده از قرن ها پیش در آشپزی و تولید مواد غذایی به کار میرود.
همچنین به دلیل تاثیر آن در جلوگیری از رشد ریزجانداران(میکروارگانیسم ها) در نگهداری مواد غذایی مانند:تهیه رب،ترشی یا ماهی و گوشت نمک سود مصرف میشود.
ا
پاهایش را می‌شویم، و به سیمایش نظر می‌افکنم؛و در محضرش، بدنم، ذهنم، و هر چه که دارم را به عنوان پیشکش تقدیم می‌کنم.
چه روز مسرور‌کننده‌ایست روزی که معشوقم،آن گنج من، به سرای من می‌آید!
هنگامیکه پروردگارم را می‌بینم، تمامی بدی‌ها از قلبم رخت بر می‌بندند.
"عشق من او را لمس کرده است؛ قلب من در اشتیاق آن اسم اعظم است که حقیقت است."
بنابراین کبیر، این کمترین بندگان، آواز سر می‌دهد.
نقاشی: خاطرات یک قدّیس از رنه ماگریت
شوگولم هدیه ی من برات یه دنیا عشقه
زندگی با بودنت درست مثل بهشته
تو خونه سبد سبد قند های مثل پشمک
یونگی شی دوست دارم تولدت مبارک!!!
تولد مین یونگی اعظم را به تمام شوگالاورا، آرمیا، کی پاپرا، بیانی ها و همه مردم جهان تبریک میگممممممممممممممممم
سنگ فایل چوکاهه شوگا شی
اورینن سارانگه یوووووووو
خب حالا همه بیاین وسط قرش بدینننننن
به اندازه وسعت علاقتون به شوگول باید قر بدین
و البته امروز تولد دوستم فریما هم هست
تفلدت چوکاههههههه ف
چگونگی ایجاد خلاء و رشته‌ها توسط جهان را می‌توان اکنون به لطف توسعه یک ابزار هوش مصنوعی موسوم به شبیه‌ساز تاریکی مورد
مطالعه قرار داد.

پیشرفت تلسکوپ‌ها این فرصت را در اختیار محققان قرار دادند تا کیهان را با جزئیات بیشتری مطالعه نموده و یک مدل کیهان‌شناسی استاندارد ارائه کنند که بطور همزمان حقایقِ مبتنی بر مشاهدات را تبیین می‌کند. بخش اعظم کیهان از ماده تاریک و انرژی تاریک ساخته شده و تاکنون هیچ‌کس قادر به شناسایی هویت دقیق آنها نش
1. موقعیت جغرافیایی قاره ی آسیا چگونه است؟ 
قاره پهناور آسیا از قطب شمال تا جنوب مدار استوا امتداد یافته است و بخشاعظم آن در نیمکره شمالی قرار دارد. 
2. قاره آسیا از سه طرف به کدام اقیانوس ها محدود میشود؟ 
از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از جنوب به اقیانوس هند و از شرق به اقیانوس آرام. 
3. اوراسیا به کجا گفته می شود؟ 
در بین قاره های جهان، تنها دو قاره آسیا و اروپا به هم چسبیده اند به همین دلیل بعضی از جغرافیدانان این دو قاره را یک قاره دانسته
تعاریف ترکه در کتب فقهی در مورد معنا و مفهوم ترکه نظرات متفاوتی ابراز شده است:
1- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی قطع نظر از حقوق متعلق به آن باقی می ماند.
2- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی بعد از جدا نمودن حقوق متعلق به آن بر جای می ماند ترکه می گویند.
3- آنچه را که میت بعد از تجهیز او اعم از حقوق و اموال بعد از وضع دیون شخصی و عینی بر جای می ماند ترکه می گویند.
از نظر بنده ترکه به اموال و حقوق برجای مانده از میت اطلاق می شود ک
واژه شناسان سه معنای عمده را برای لغت «سنت» ذکر کرده اند:
1. دوام و استمرار و در کل ادامه دادن،
2. راه و روش به معنای مطلق کلمه،
2. راه و روش پسندیده، که در این صورت هرگاه واژه «سنت» به تنهایی و یا به همراه قید "حسنه" آورده شود بمعنی «روش پسندیده و نیکو» خواهد بود. و برای اینکه معنای «روش ناپسند» از این کلمه مستفاد نگردد، بایستی به همراه قید «سیئه» آورده شود.
لهذا با توجه به معنای لغت «اهل» که «گروه» میباشد، «اهل سنت» عبارت است از "گروهی که متحدا را
پاورپوینت اقلیم گرم و خشک
پاورپوینت اقلیم گرم و خشک در 85 اسلاید.قسمت اعظم از سرزمین ایران یا به عبارت دیگر بیش از دو سوم از وسعت خاک کشور که فلات مرکزی ایران را تشکیل می دهد از سوی شمال به کوهپایه ای جنوبی البرز و از سوی غرب به کوهپایه های شرقی زاگرس می رسد
۱.بهترین ارث
رسول اللّه(ص) : ما وَرَّثَ والِدٌ وَلَدَهُ أفضَلَ مِن أدَبٍ.پیامبر خدا(ص): هیچ پدری، میراثی برتر از ادب به فرزندش نداده است.
کنز العمّال: ج ۱۶ ص ۴۶۰ ح ۴۵۴۳۵، حکمت نامه پیامبر اعظم(ص)، جلد ۸ صفحه: ۱۲۲.پرهیز از تحقیر دیگران
رسول اللّه(ص) : لا تُحَقِّرَنَّ أحَدا مِنَ المُسلِمینَ، فَإِنَّ صَغیرَهُم عِندَ اللّهِ کبیرٌ.پیامبر خدا(ص): هرگز هیچ یک از مسلمانان را کوچک مشمار؛ زیرا کوچک آنان نیز، در نزد خداوند، بزرگ است.
تنبیه الخواطر: ج ۱ ص ۳۱
نطقه مزبور از نظر آب و هوایی در ناحیه گرم و خشک با تابستانهای بسیار گرم و خشک و زمستانهای معتدل و
یا سرد کم باران قرار گرفته است بخش اعظم بارندگی در زمستان رخ می دهد.نوسانات درجه حرارت در
زمستان و حتی شب و روز بسیار زیاد است .
پوشش گیاهی منطقه مزبور با توجه به میزان بارش،وضعیت خاک و ناهمواریها در تنوع و تراکم متغیر
می باشد.این منطقه ، طبق تقسیم بندی جوامع گیاهی ایران و بر اساس تقسیمات آب و هوایی جزء منطقه ایرانی
– تورانی محسوب می شود.
از گیاهان
کودکی معصومان

سلام.معصومین هم زمانی که بچه بودند; بازی و شیطنت میکردند? کدومشون شیطون تر بودند?
در نهج البلاغه آمده است :«لقد قرن الله به صلى الله علیه و آله من لدن ان کان فطیما اعظم ملک من ملائکته یسلک به طریق المکارم ومحاسن اخلاق العالم لیله و نهاره...{نهج البلاغه فیض الاسلام، جز ۴، خطبه ۲۳۴، بند ۶۱ ص ۸۱۱ چاپ وزیرى ؛ نهج البلاغه صبحى صالح، قطع جیبی ، خطبه ۱۹۲ ص ۳۰۰ )خداوند از آن زمان که رسول خدا از شیر بازگرفته شد بزرگترین فرشته اش را قرین وى
قبول دارین یه سری چیزا واقعا رو مخ آدمن؟ مثلا هورت کشیدن چایی ،خروپف کردن ،ملچ مولوچ کردن(رومخی اعظم)و... .یکی از چیزایی که همیشه آزارم میده حرف زدن با آدماییه که همیشه حرف خودشونو میزنن یعنیا اصلا نمیخوان قبول کنن  حقیقت و حالا تو بیا هزارتا دلیل و مدرک بیار انگار واسه دیوار حرف میزنی البته اغلبم به نفعشون نیست که بفهمن چی میگی، پس چی میتونه از این بهتر باشه که خودشونو بزنن به کوچه ی علی چپ؟ حتی مورد داشتیم اون وسط مسطاگیس و گیس کشی راه افتاد
به گویش بی آلایش گلیم نوعی بافت از متاع پشم می باشد و بخش اعظم در مناطقی که دامپروری لبریز رونقی دارند، بافت آن رواج دارااست . تفاوت گلیم با قالی این هست که گلیم از تار و پود تشکیل گردیده و مثل قالی گره و پرز بلند ندارد . هر چقدر متاع نخ لطیف تر باشد، مرغوبیت این جنس نیز اکثر خواهد بود و به همین برهان گفته  بهترین قالیشویی در مشهد  می شود که یک عدد از بهترین گزینه ها برای بافتن گلیم، پشم مرینوس می باشد . نقش های استفاده گردیده روی گلیم ها معمولا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها